روزنامک: تعجب دکتر هوشنگ طالع ـ ناسیونالیست ایرانی: قدردانی دولت ایران از چین که قطع نامه های تحریم ایران را تصویب کرد!
19 بهمن 1394 - 8 فوريه 2016

تعجب دکتر هوشنگ طالع ـ ناسیونالیست ایرانی: قدردانی دولت ایران از چین که قطع نامه های تحریم ایران را تصویب کرد!

چین ـ یکی از 5 کشور دارای حق ردّ (وتو) در شورای امنیّت، در تصویب 8 قطع‌نامه‌ در راستای اِعمال «تحریم‌های ظالمانه» علیه مردم ایران در این شورا نقش داشت و همه‌ی این قطع‌نامه‌ها را تصویب کرد.
     در آن دوران سخت، دولت پکن پا را از این حد هم فراتر گذارد و برای نگاهداری پول‌های مسدود شده‌ی ایران، تا 8 درصد بهره به ملت ایران تحمیل کرد!. با این وجود، در جریان دیدار اخیرِ (22 و 23 ژانویه 2016) شی جینپینگ
    Xi Jinping
    رییس جمهوری چین از ایران ‌از حمایت‌های چین! از ایران در دوران تحریم، به گونه ای رسمی قدردانی به عمل آمد! که برای بسیاری از اصحاب نظر، شگفت‌انگیز و پرسش‌انگیز بوده است.
    در این دیدار، دولت جمهوری اسلامی ایران از اصلی‌ترین راهبرد سیاست خارجی دولت پکن یعنی «وحدتِ دو چین» حمایت کامل به عمل آورد؛ در حالی که دولت چین حمایت خود را از هیچ یک از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی در صحنه‌ی بین المللی اعلام نکرده است. می دانیم شی جینپینگ برای فروش هرچه بیشتر کالا ـ کالایی که ایران، خود می تواند آنها را تولید کند و خام خریدهای ارزان و خالی کردن جیب ملت ما به ایران آمده بود. چینیان از هزاران سال پیش عادت فروشندگی دارند و در دادن پورسانت به واسطه ها و نمایندگان خرید شهرت عالم گیر.
    
    سه‌شنبه 6 بهمن‌ماه 1349 ـ هوشنگ طالع (یادداشت شماره 567)
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved