روزنامک: رئیس کمیسیون صنایع مجلس: 3 ماه است که گوشت نخریده ام و نمی توانم بخَرَم ـ دلال،قاچاقچي و رانت خوار در جامعه
9 اسفند 1397 - 28 فوريه 2019

رئیس کمیسیون صنایع مجلس: 3 ماه است که گوشت نخریده ام و نمی توانم بخَرَم ـ دلال،قاچاقچي و رانت خوار در جامعه

به گزارش چهارم اسفند 1397 ایلنا، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در یک گفت‌وگوی رادیویی با اشاره به وضعیت کشور در تأمین کالاهای اساسی گفت: امّا، وقتی فاصله قیمتی به وجود می‌آید؛ دلال، قاچاقچی و رانت‌خوار سوء استفاده می‌کنند و برای همین است که باید برای توزیع کالا و سایر اقلام، مکانیسم وجود داشته باشد. برای سوخت؛ تأکید ما بر توزیع با کارت سوخت بود. در دولت پیشین 100 میلیارد برای این کار هزینه شد، اما در این دولت [دولت حجت الاسلام حسن روحانی] کارت سوخت جمع‌آوری شد و حالا می‌خواهند دوباره 400 میلیارد تومان برای این کار هزینه کنند!. وقتی تحریم‌های آمریکا آغاز شد ما تأکید کردیم توزیع کالا کوپنی شود، اما دولت با این عنوان که می‌گویند به 40 سال پیش [دوران جنگ 8ساله] بازگشته‌اند پیشنهاد را نپذیرفت. وقتی مکانیسمی برای توزیع کالا وجود نداشته باشد پول مردم هدر می‌رود.
     رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس [و پیش از نمایندگی در مجلس، از مقامات سپاه پاسداران] در این مصاحبه همچنین گفت: این شرایط در کنار التهابی که وجود دارد باعث ناامنی اقتصادی شده است. برای مثال: در کرج شایعه شده بود که با کمبود آرد مواجه شده‌ایم و پس از انتشار این شایعه بود که با صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها مواجه شدیم. این شرایط جنگ اقتصادی است، این جنگ شوخی نیست چرا قبول نمی‌کنیم که جنگ اقتصادی از جنگ نظامی بدتر است؟. من در جنگ نظامی هم بودم، باور کنید که [تحمّل] جنگ نظامی چند برابر از جنگ اقتصادی آسان تر است. برای بهبود وضعیت تلاش می‌شود، اما فشار آمریکا هم زیاد است. فروش نفت ایران در حال حاضر به حدود 700 هزار بشکه در روز رسیده است، آمریکا هشت کشور را استثناء کرده است ولی از ما نفت نمی‌خرند.
     اکبریان اضافه کرد: دلال‌هایی وجود دارند که در زمان جنگ هم رَحم نمی‌کردند الان هم رَحم نمی‌کنند، در مورد گوشت هم، وضعیت همین است. من سه ماه است که گوشت نخریده‌ام، آخرین بار که گوشت خریدم هر کیلوگرم 64 هزار تومان بود، اما الآن دو برابر شده است و نمی‌توانم بخَرَم.
     اکبریان در پایان مصاحبه به موارد دیگر ازجمله موضوع واگذاری [فروش] دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و در مورد این دو باشگاه گفت: من از ابتداء، این کار را به صلاح نمی‌دانستم، ولی مجلس به تبصره مربوط به آن رای مثبت داد.
     [باشگاه 73 ساله استقلال که مؤسس و صاحب آن پرویز خسروانی بود ـ ژنرال پیشین ژاندارمری کشور ـ قبل از انقلاب باشگاه تاج نام داشت و ضمیمهِ آن؛ باشگاه دیهیم. باشگاه تاج پس از انقلاب، مصادره شد و باشگاه استقلال نام گرفت و از آنِ سازمان تربیت بدنی و اینک وزارت ورزش و جوانان.]
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved