روزنامک: پوتین ورود پناهجویان افغان به سه کشور آسیای میانه (همسایگان شمالی افغانستان) را طرح غرب و راه ورود تروریست ها به روسیه خواند و با آن مخالفت کرد
19 شهريور 1400 - 10 سپتامبر 2021

پوتین ورود پناهجویان افغان به سه کشور آسیای میانه (همسایگان شمالی افغانستان) را طرح غرب و راه ورود تروریست ها به روسیه خواند و با آن مخالفت کرد

به گزارش اسپوتنیک (یکی از خبرگزاری های روسیه)، ولادیمیر پوتین رهبر روسیه یکشنبه 31 مرداد (22 آگست 2021) در نشست حزب حاکم این فدراسیون ـ حزب روسیه واحد گفت که غرب (بلوک غرب) می‌خواهد پناهجویان افغان را به‌نام ورود موقت که فقط به زبان است، در آسیای مرکزی (فرارود) اسکان دهند تا بعدا! و پس از بررسی‌های لازم به آنها روادید ورود به یک کشور غربی را بدهد. بلوک غرب که خودش، بدون ویزا، افغان های فراری از وطن را نمی پذیرد، انتظار دارد که دولت های کشورهای آسیای مرکزی (اعضای پیشین جماهیریه شوروی) بدون روادید به صدها هزار و شاید میلیون‌ها افغان اجازه ورود به این منطقه را بدهند!، عجب انتظاری!.
    پوتین این خواست غرب را آسان پنداری و نوعی تصور ضعف دولت های واقع در فرارود خواند و برای این دولت ها «تحقیر‌آمیز» توصیف کرد و گفت که دولت مسکو با کشورهای آسیای مرکزی محدودیت ویزا ندارد و نمی‌خواهد مانند سال‌های دهه 1990 و دهه اول قرن 21 تروریست‌ها در پوشش پناهجو وارد خاک روسیه شوند، زیراکه پناهجوی وارده به آسیای میانه می تواند در لباس شهروندان کشورهای پناه دهنده، به روسیه وارد شود و دردسر سازی کند. این موضوع مستقیما با امنیت روسیه در پیوند است و برای ما غیرقابل قبول است که تروریست‌ها در پوشش پناهجوی افغانی وارد آسیای مرکزی گردند و از طریق مرزهای گسترده روسیه با این کشورها، وارد خاک روسیه شوند.
    در پی قدرت گرفتن دوباره طالبان در افغانستان و افتادن شهر کابل به دست این گروه اسلام گرا، صدها هزار و بلکه میلیون ها افغان به اندیشه تَرک کشور به بهانه ترس از طالبان و یا تمایلات غربی داشتن و ... افتاده و برای خروج تلاش می‌کنند. مهاجرت از دیرزمان عادت افغان ها بوده و تحولات اخیر و تبلیغات رسانه های غرب، بهانه ای آسان و غیر قابل اثبات به دست آنها داده است. افغانستان با ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان در آسیای مرکزی مرز مشترک دارد.
    در پی تسلط مجدد طالبان بر افغانستان، دولت های روسیه و چین اعلام آمادگی کرده‌اند که با آنها روابط داشته باشند.
    
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved