روزنامک: رُمان تازه و 831 صفحه ای محمدسعید حبشی زیر عنوان «در پاریس بود که ...» انتشار یافت
18 مهر 1400 - 10 اكتبر 2021

رُمان تازه و 831 صفحه ای محمدسعید حبشی زیر عنوان «در پاریس بود که ...» انتشار یافت

محمدسعید حبشی نویسنده و روزنامه نگار مقیم آمریکا (لس آنجلس) که تجربه سالها کار ژورنالیستی در رادیو و تلویزیون دولتی ایران، مطبوعات ازجمله روزنامه اطلاعات را در کارنامه خود دارد در تابستان 1400 (2021 میلادی) پنجمین رُمان خود به نام «در پاریس بود که ...» را در لس آنجلس منتشر ساخت. گزارش حریق سینمای رکس آبادان در اواخر مرداد سال 1357 (سال انقلاب) از کارهای ژورنالیستی او است. غلامحسین صالحیار سردبیر وقت روزنامه اطلاعات محمدسعید حبشی را برای تهیه گزارش این حادثه که 337 مقتول و 101 مجروح داشت از تهران به آبادان فرستاده بود.
     طبق گزارش های رسانه ای، رُمان «در پاریس بود که ...» بر خلاف کتاب های قبلی محمدسعید حبشی که هر کدام مجموعه ای از داستان های کوتاه بود، یک رُمان بلندِ 831 صفحه ای است که در قطع وزیری انتشار یافته و از آن به عنوان قطورترین رُمانی یاد می شود که در خارج از کشور نوشته و چاپ شده است. انتخاب سوژه و سبک حبشی در ساده نویسی با قلم شیرین و شیوایش سبب شده است تا افراد بسیاری به سوی خواندن کتاب های وی به ویژه کتاب جدید و قطور او روی آورند. حبشی در رُمان جدیدش بر روی عشق، انسانیت، و عواطف انسانی انگشت گذاشته است. بسیاری از نویسنگان، نقد نویسان و هنرمندانِ بنام از این کتاب او تعریف کرده اند.
     طبق همین گزارش ها، حبشی در بخشی از مقدمه کوتاه این کتاب نوشته است: "این رُمان، سیاسی نیست و داستانی است که بوی هر نوع زندگی را می دهد و می توانم بگویم که هر پاراگراف این رُمان رنگ و بوی تازه ای از حوادث عاشقانه و انسانی و یا دور از انسانیت دارد.".
     کتاب های قبلی محمد سعید حبشی عبارتند از: «بوسه روی شن های ساحل»، «برهنه در مرداب» و «عشق گمشده» که هر کدام مجموعه ای است از داستان های کوتاه. چهارمین کتاب او «سکانس آخر» عنوان دارد.
     دو کتاب حبشی؛ «برهنه در مرداب» و «عشق گمشده» تحت عناوین Naked in the Swamp و The Lost Love توسط یک ناشر آمریکایی به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده اند که همانند نسخه های فارسی آنها با استقبال رو به رو شده و هنوز در آمازون و سایت های اینترنتی مربوط به فروش می رسند.
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved